rezydencjasaska.pl używa mechanizmu ciasteczek (Cookie). Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce Cookies. Zamknij okno

AKTUALNOŚCI

Nowe opłaty za śmieci - od 01.01.2022 r. - wielu naszych mieszkańców, szczególnie rodziny z dziećmi cieszą się, ale osoby samotne są mocno poszkodowane.

 Nie wpuszczamy nieznajomych osób do klatek i mieszkań !!! 

Bardzo prosimy Państwa o zachowanie środków ostrożności przy wchodzeniu do klatki schodowej i zamykanie drzwi do mieszkań i piwnic. Starajmy się nie wpuszczać za sobą osób nieznanych lub dobiegających do drzwi wejściowych. Nie otwierajmy drzwi mieszkania oraz wejścia do budynku domofonem osobom nieznajomym, z którymi nie jesteśmy umówieni. W sezonie wiosenno-letnim nasilają się kradzieże rowerów - szczegolnie tych pozostawionych na korytarzach na piętrach, gdzie nie ma kamer. 
 
O każdej podejrzanej aktywności nieznajomych osób prosimy poinformować Ochronę i Administrację budynku, a o jakiejkolwiek próbie przemocy Policję.

ZAKAZ RZUCANIA NIEDOPAŁKÓW !!!
Szanowni Państwo, chcielibyśmy przypomnieć, że wyrzucanie niedogaszonych papierosów przez okno wiąże się z poważnym zagrożeniem. Żarzący się tytoń upadając na balkon lub parapet sąsiada może spowodować pożar przez zaprószenie ognia. Pominiemy milczeniem brak kultury osób rzucających pety z balkonu, ale może to spowodować duze zagrożenie i problemy dla mieszkańców Wspólnoty. Już raz mieliśmy taki wypadek, Straż nie może wjechać na patio, gaszenie pożaru jest bardzo dużym wyzwaniem, więc nie dopuszczajmy do takiego niebezpieczeństwa. W razie nieszczęścia, palacz któremu w wyniku śledztwa zostanie udowodnione nieumyślne spowodowanie pożaru musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Dodatkowo, Policja może potraktować taki czyn jako złamanie artykułu 145 Kodeksu wykroczeń w brzmieniu: „Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.” Dlatego prosimy - zachowajmy kulturę osobistą, a także myśląc o bezpieczeństwie swoim i innych - NIE WYRZUCAJMY KIEPÓW Z BALKONU I OKIEN, A POPIELNICZKI ZABEZPIECZAJMY PRZED WYWIANIEM Z BALKONU !!!! Zgłaszajcie tez prosimy - do Administratora lub Zarządu - każdego, kto wyrzuca pety. Zaniesiemy mu je z powrotem pod drzwi.

Zakaz palenia papierosów na balkonach i klatkach schodowych

Przypominamy, że na klatkach schodowych obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów. Dym papierosowy uruchamia czujki p.poz. i generuje alarm, pozostawia nieprzyjemny zapach w korytarzach i dostaje się do mieszkań.

Palenie papierosów na balkonach wymaga wyobraźni i kultury. Wyrzucanie niedopałków i strzepywanie popiołu przez balkon jest zabronione, może być powodem pożaru, tak jak to miało już miejsce w klatce 7. Pozostawienie palącego się papierosa w popielniczce na balkonach i tarasach może również doprowadzić do pożaru, dlatego bardzo prosimy o rozsądek i kulturę. 


Wiadomości dla mieszkańców
Jeśli szukacie Państwo ważnych komunikatów Zarządu lub Administratora budynku, dokumentacji związanej
z funkcjonowaniem Wspólnoty Mieszkaniowej Rezydencja Saska lub po prostu spisu
przydatnych danych kontaktowych, to jesteście we właściwym miejscu.