rezydencjasaska.pl używa mechanizmu ciasteczek (Cookie). Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce Cookies. Zamknij okno

O NAS

Rezydencja Saska znajduje się u zbiegu ulic Saskiej i Meksykańskiej w starej, urokliwej części Saskiej Kępy w sąsiedztwie ambasad, willi, szkół oraz terenów rekreacyjnych. To nowoczesny budynek apartamentowo-usługowy zaprojektowany w kształcie podkowy ze 160 apartamentami o zróżnicowanych metrażach wraz z 184 miejscami postojowymi w garażu podziemnym . Budynek zbudowany w technologii żelbetowo-monolitycznej i tradycyjnej. Bryła budynku kaskadowa od pięciu do ośmiu pięter. Kubatura 96.651,2 m3, pow. zabudowy 4.419,2 m2, pow. użytkowa 19.797,30 m2. Powierzchnia użytkowa części wspólnych naszego budynku do zgłoszenia i opodatkowania podatkiem od nieruchomości wynosi 1.654,32 m2. Inwestycja powstała w latach 2005-2007 na działce o łącznym obszarze 6570 m2, dla której Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa prowadzi księgę wieczystą nr KW WA6M/00151563/M. Budynek przeznaczony jest  głównie na cele mieszkalne. W części parterowej obiektu (kondygnacja 1 i 1A) znajdują się pomieszczenia usługowe i biurowe oraz garaż. Kondygnacje podziemną przeznaczono głównie na cele garażowe oraz obsługę techniczną budynku.

Pierwsze lokale zostały przekazane właścicielom w sierpniu 2007 roku, następnie sukcesywnie podpisywane były akty notarialne. W momencie podpisania pierwszego aktu notarialnego na sprzedaż lokalu zarząd został powierzony deweloperowi, jednak na wniosek grupy właścicieli lokali udało się zmienić sposób zarządu i od 23 listopada 2015 roku mieszkańcy samodzielnie zarządzają Wspólnotą, przy pomocy Administratora. W tym czasie dokonano bardzo dużo zmian, modernizacji i remontów, o czym możecie się Państwo przekonać oglądając naszą galerię zdjęć.
 

WSPÓLNOTA

Zgodnie z ustawą o własności lokali - ogół właścicieli, których lokale wchodzą w skład określonej nieruchomości tworzy wspólnotę mieszkaniową. Powstaje ona z mocy prawa w momencie wyodrębnienia w budynku własności pierwszego lokalu.
Nabywając mieszkanie stajemy się jego właścicielami i jednocześnie członkami wspólnoty mieszkaniowej. Wspólnota mieszkaniowa może nabywać prawa i zaciągać zobowiązania, pozywać i być pozywana. Nie jest wyposażona w osobowość prawną. Posiada natomiast zdolność prawną, a więc zdolność do występowania w procesie cywilnym w charakterze strony.
Dla sprawnego zarządzania nieruchomością wspólnota mieszkaniowa powołuje specjalne organy. Są nimi zarząd wspólnoty mieszkaniowej jak i zebranie właścicieli lokali. Najważniejszym organem jest zebranie właścicieli. Na zebraniu mogą być podejmowane uchwały, które stanowią podstawę dla działań zarządu. Zarząd wykonuje wolę i decyzję większości współwłaścicieli nieruchomości wspólnej. Zarząd wspólnoty mieszkaniowej jest powoływany poprzez uchwałę zebrania właścicieli.
Każdy członek wspólnoty ma prawo uczestniczyć w zarządzaniu i może zapoznawać się z dokumentami, korzystać z części wspólnych oraz posiada prawo do pożytków. Właściciele lokali ponoszą wydatki związane z utrzymaniem nieruchomości wspólnej według posiadanego udziału i mają obowiązek wpłacać na to zaliczki.


Wiadomości dla mieszkańców
Jeśli szukacie Państwo ważnych komunikatów Zarządu lub Administratora budynku, dokumentacji związanej
z funkcjonowaniem Wspólnoty Mieszkaniowej Rezydencja Saska lub po prostu spisu
przydatnych danych kontaktowych, to jesteście we właściwym miejscu.