rezydencjasaska.pl używa mechanizmu ciasteczek (Cookie). Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce Cookies. Zamknij okno

AKTUALNOŚCI

 Nie wpuszczamy nieznajomych osób do klatek i mieszkań !!! 

Bardzo prosimy Państwa o zachowanie środków ostrożności przy wchodzeniu do klatki schodowej i zamykanie drzwi do mieszkań i piwnic. Starajmy się nie wpuszczać za sobą osób nieznanych lub dobiegających do drzwi wejściowych. Nie otwierajmy drzwi mieszkania oraz wejścia do budynku domofonem osobom nieznajomym, z którymi nie jesteśmy umówieni. W sezonie wiosenno-letnim nasilają się kradzieże rowerów - szczegolnie tych pozostawionych na korytarzach na piętrach, gdzie nie ma kamer. 
 
O każdej podejrzanej aktywności nieznajomych osób prosimy poinformować Ochronę i Administrację budynku, a o jakiejkolwiek próbie przemocy Policję.

 Nowa opłata za wywóz odpadów komunalnych  od 1 kwietnia 2021r.

Oszczędzajmy wodę...
 
Podstawą miesięcznej opłaty jest średnie zużycie wody z sześciu ostatnich miesięcy. Zarówno w przypadku nieruchomości wielorodzinnych, jak i jednorodzinnych, mieszkańcy nie zapłacą za wodę bezpowrotnie zużytą (czyli np. wykorzystywaną do podlewania ogródka), zmierzoną przez dodatkowy wodomierz. W opłacie za odpady uwzględnia się ilość zużytej wody technicznej (używanej np. do mycia klatek schodowych).

ZAKAZ RZUCANIA NIEDOPAŁKÓW !!!
Szanowni Państwo, chcielibyśmy przypomnieć, że wyrzucanie niedogaszonych papierosów przez okno wiąże się z poważnym zagrożeniem. Żarzący się tytoń upadając na balkon lub parapet sąsiada może spowodować pożar przez zaprószenie ognia. Pominiemy milczeniem brak kultury osób rzucających pety z balkonu, ale może to spowodować duze zagrożenie i problemy dla mieszkańców Wspólnoty. Już raz mieliśmy taki wypadek, Straż nie może wjechać na patio, gaszenie pożaru jest bardzo dużym wyzwaniem, więc nie dopuszczajmy do takiego niebezpieczeństwa. W razie nieszczęścia, palacz któremu w wyniku śledztwa zostanie udowodnione nieumyślne spowodowanie pożaru musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Dodatkowo, Policja może potraktować taki czyn jako złamanie artykułu 145 Kodeksu wykroczeń w brzmieniu: „Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.” Dlatego prosimy - zachowajmy kulturę osobistą, a także myśląc o bezpieczeństwie swoim i innych - NIE WYRZUCAJMY KIEPÓW Z BALKONU I OKIEN, A POPIELNICZKI ZABEZPIECZAJMY PRZED WYWIANIEM Z BALKONU !!!! Zgłaszajcie tez prosimy - do Administratora lub Zarządu - każdego, kto wyrzuca pety. Zaniesiemy mu je z powrotem pod drzwi.

Zakaz palenia papierosów na balkonach i klatkach schodowych

Przypominamy, że na klatkach schodowych obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów. Dym papierosowy uruchamia czujki p.poz. i generuje alarm, pozostawia nieprzyjemny zapach w korytarzach i dostaje się do mieszkań.

Palenie papierosów na balkonach wymaga wyobraźni i kultury. Wyrzucanie niedopałków i strzepywanie popiołu przez balkon jest zabronione, może być powodem pożaru, tak jak to miało już miejsce w klatce 7. Pozostawienie palącego się papierosa w popielniczce na balkonach i tarasach może również doprowadzić do pożaru, dlatego bardzo prosimy o rozsądek i kulturę. 


Wiadomości dla mieszkańców
Jeśli szukacie Państwo ważnych komunikatów Zarządu lub Administratora budynku, dokumentacji związanej
z funkcjonowaniem Wspólnoty Mieszkaniowej Rezydencja Saska lub po prostu spisu
przydatnych danych kontaktowych, to jesteście we właściwym miejscu.